Dr. Öğretim Üyesi Fatih Gökçe

SDÜ - Mühendislik Fakültesi - Bilgisayar Mühendisliği Bölümü

fatihgokce[at]sdu.edu.tr
+90 246 211 13 84

BIL-301 Mikroislemciler

 

2019-2020 Güz Dönemi

 

 • Bu sayfa Süleyman Demirel Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde verilmekte olan BIL-301 kodlu Mikroişlemciler dersi ile bilgi paylaşımını sağlamak için oluşturulmuştur.
 • Dersle ilgili genel duyurular bu sayfa üzerinden yapılacak olsa da hızlı iletişim için t.me/sducengmikro adresinde Telegram kanalımız da bulunmakta olup, dersi alan her öğrencinin Telegram kanalımıza abone (subscribe) olması zorunludur!
 • Bu web sayfasının, Telegram kanalının ve OBS sisteminin (obs.sdu.edu.tr) günde en az iki kez kontrol edilecek şekilde takip edilmesi gerekmektedir. Bir ortamda yaptığımız duyurunun diğer ortamlarda yapılması her zaman mümkün olmadığından 3 ayrı iletişim kanalımızı da takip etmeniz önemlidir!
 • Ders saatleri, derslikler, ders kitabı ve dökümanları, ders içeriği, dersin notlandırması ile ilgili tüm bilgilere burada bulabileceğiniz ders planından erişebilirsiniz.
 • Dersin işleyişi içerisinde uygulama çalışmalarına dayalı ödevler grup çalışması şeklinde yapılacak olup, grup bilgilerinizi https://docs.google.com/spreadsheets/d/1aeQmHx4I3hGhRkx2fq__hOTD0uo3GCVR_W7xkkBC3sg/edit?usp=drivesdk adresindeki belgeye girmeniz gerekmektedir. Belgenin en üstünde bulunan açıklamalara ve tarihlere dikkat ediniz. Mazeret bildirimlerinin 04.10.2019 Cuma öğlen saat 11:59 a kadar, grup üyeleri bildiriminin de 06.10.2019 Pazar gece 23:59 a kadar yapılması gerekmektedir. 06.10.2019 23:59 a kadar bildirimde bulunmayanlar tek kişi olarak çalışmak durumunda kalacaklardır!
 • Ders notları OBS sistemi üzerinden paylaşılacaktır. Ders kitabının yayınevinden izin almaksızın, ders notlarının herhangi bir ortamda paylaşımı yasaklanmıştır. Buna dikkat ediniz.
 • 2017-2018 Güz Döneminde çıkmış vize sınavı sorularını indirmek için tıklayınız. Dosya şifresini edinmek için t.me/sducengmikro telegram kanalına bakınız.
 • Vize sınav sonuçlarınıza buradan erişebilirsiniz. Sonuçlar henüz OBS’ye girilmemiştir. Son kontrollerin ardından OBS’ye kesin kaydı yapılacaktır.
 • Uygulama ödeviniz OBS sisteminde duyurulmuş olup son gönderim tarihi 5 Ocak 2020, Pazar, 23:59:59 dur.
 • Uzaktan eğitim öğrencileri dersi uzak.sdu.edu.tr deki sisteme giriş yaparak takip edebilirler. Bu konuda kendilerine bilgilendirme maili vize öncesinde atılmış olup (öğrenci email adresinize), sisteme giriş yapmayan öğrenciler bu nedenle kendileri için oluşabilecek olumsuz sonuçların sorumluluğunu kabul etmiş sayılırlar.
 • Aydın Yurtaslan ve Recep Gezer adlı öğrencilerin acilen bana email atarak ulaşmaları gerekmektedir.
 • [YENİ !!!] Final sınav sonuçlarınıza buradan erişebilirsiniz (İlk paylaşılan dosyada ilk satırda Vize ifadesi geçmekteymiş, Final olarak düzeltilmiştir.).  Uygulama ödevi değerlendirme süreci devam etmektedir. Uygulama ödevleri de açıklandıktan sonra tüm notların OBS’ye kesin kaydı yapılacaktır. 14/01/2020 Salı günü 13.00-14.00 saatleri arasında odama gelerek sınav kağıdınıza ve cevap anahtarına bakabilirsiniz.
 • Uzaktan eğitim öğrencileri hariç diğer öğrencilerin uygulama ödevi sonuçları ve ilgili duyurular dersin Telegram kanalında yapılmıştır. Olası itirazlarınızı kodunuzun derlendiğinden ve ödev metninde yer alan şartları sağladığından emin olduktan sonra yarın (17 Ocak 2020, Cuma) saat 14.00 e kadar fatihgokce@sdu.edu.tr ye mail atarak yapabilirsiniz.